Destylarnia Leven

Leven to destylarnia jak żadna inna. Jako eksperymentalny obiekt Diageo znajdujący się w rozlewni Leven, destylarnia została zaprojektowana tak, aby stworzyć dowolny styl, jakiego pragnie Diageo.

Istnieją dwa młyny (4-walcowy i młotkowy), dzięki czemu mogą przetwarzać zarówno słód, jak i zboże (chociaż obecnie nie ma ciągłego postępu prób zbożowych do destylacji); kadź zacieru, która może zmienić kształt z pół-lautera w naczynie do konwersji zacieru; nadmiernie duży wymiennik ciepła, aby umożliwić łatwy przepływ ciał stałych z zacierów zbożowych i uniknąć zatorów; i fotosy z wymiennymi sekcjami środkowymi, które mogą naśladować dowolny z 28 innych fotosów firmy. Oprócz tego, że jest jedyną gorzelnią w Szkocji, która mieści się w zakładzie butelkowania, jest to również jedna z niewielu licencjonowanych gorzelni w Szkocji bez sejfu spirytusowego, która otrzymała specjalne zezwolenie za bycie miejscem eksperymentalnym.

Jego celem jest zabezpieczenie przyszłości biznesu szkockiej whisky Diageo poprzez znajdowanie nowych smaków i ulepszanie procesów w celu poprawy wydajności. Zespół destylacyjny Leven ściśle współpracuje z blenderami Diageo, aby eksperymentować ze smakami podczas całego procesu, od mielenia w różnych ustawieniach, zabawy z różnymi odmianami jęczmienia, drożdży i mocno palonych słodów, aż po przesuwanie punktów cięcia. Prowadząc tutaj swoje eksperymenty, Diageo unika przerw w normalnej produkcji, jakich w innym przypadku doświadczyłaby jedna z innych gorzelni, chociaż niektóre próby są zwiększane w wybranych lokalizacjach. 

Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami