Destylarnia BenRiach

BenRiach jest to destylarnia położona w Speyside, a założona została w 1898 roku przez Johna Duffa. Niestety po dwóch latach została zamknięta i przez kilkadziesiąt kolejnych latach wykorzystywano tylko znajdującą się na terenie gorzelni słodownię. 

Otwarta została ponownie dzięki nowemu właścicielowi The Glenlivet Distillers Ltd w 1965 roku. Następnie w 1978 roku destylarnię przejął Seagrams, a w 2001 roku Pernod Ricard. 

Destylarnia BenRiach była anonimowym dostawcą whisky do zestawiania blendów, z dizęki temu, że w roku 2004 destylarnię przejął Intr Trading, destylarnia rozpoczęła nowy rozdział. W ciągu zaledwie 10 lat BenRiach, na rynek wypuścił wiele edycji whisky w tzw. klasycznym stylu Speyside, whisky finiszowanych, torfowych, single cask a nawet trzykrotnie destylowanych. W 2015 roku BenRiach Distillery Company otrzymał przyznawany przez Whisky Magazine tytuł Global Whisky Distiller of the Year.

Destylarnia posiada oryginalną gotową do pracy słodownię, w której wciąż okazjonalnie przygotowywany jest jęczmień do produkcji whisky. Na wyposażeniu zakładu znajduje się m.in. 8 stalowych kadzi fermentacyjnych i dwie pary alembików a roczna produkcja to ok. 2,5 mln litrów. Whisky dojrzewa tu głównie w beczkach po bourbonie i sherry. W 2016 roku destylarnia BenRiach wraz z GlenDronach i Glenglassaugh zostały zakupione przez koncern Brown-Forman za rekordową kwotę 285 mln funtów.

Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami