Premiera najstarszej whisky single malt na świecie – 81-letniego Macallana

Destylarnia Macallan zaprezentowała najstarszą na świecie szkocką whisky single malt. 81-letnia whisky nazwana „The Reach” trafi na rynek w limitowanej liczbie 288 butelek, z których każda kosztować będzie ok. 92 tys. funtów. Whisky została zaprezentowana w ozdobnej karafce wspartej na brązowej rzeźbie trzech rąk. The Reach odebrał tytuł najstarszej whisky single malt od 80-letniej edycji wydanej przez Gordon & Macphail.

81-letni Macallan to whisky single cask, maturowana w beczkach po sherry. Trunek ma głęboki kasztanowy odcień, a w smaku zawiera „nuty gorzkiej czekolady, słodkiego cynamonu i aromatycznego torfu, prowadzące do melasowego toffi, skrystalizowanego imbiru i zwęglonego ananasa, zanim ustąpią miejsca intensywnie bogatemu, słodkiemu i dymnemu finiszowi.”

Macallan jest jedną z najbardziej kultowych destylarni whisky w Szkocji, produkującą najwyższej jakości whisky single malt, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów i koneserów. Wyjątkową pozycję inwestycyjną whisky z destylarni Macallan potwierdzają dane z niezależnych agencji, w tym dane jednej z najbardziej poważanych firm konsultingowych w świecie szkockiej whisky, Rare Whisky 101, która w swoich raportach wskazuje Macallan jako jedną z najbardziej atrakcyjnych whisky pod kątem inwestycyjnym.

Whisky z destylarni Macallan utrzymuje pozycję lidera w udziale w rynku kolekcjonerskim. Aż 43 % wszystkich środków wydawanych na aukcjach w Wielkiej Brytanii na szkocką whisky single malt, jest wydawane właśnie na whisky Macallan. Według najnowszych danych destylarnia Macallan utrzymała pozycję numer 1 w Rankingu Kolekcjonerów, opartym na zrównoważonym wolumenie i wartości whisky z danej destylarni sprzedanych na aukcjach w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.thespiritsbusiness.com

Sprawdź także
Wybierz oddział
Stilnovisti
Londyn
Aberlour
Wenecja
Poznań
Skontaktuj się
z nami